Angličtina cez digitálne prostredie
Zistili, že moderné školy sa snažia zavádzať do výučby v čo najvyššej miere učenie cez elektronické / digitálne zariadenia, interaktívne platformy, aplikácie, 3D tlačiarne, virtuálnu realitu aj umelú inteligenciu. Hodiny sú atraktívnejšie, menej formálne. V súvislosti so štúdium v školskom prostredí sa spomínalo aj štúdium v domácom prostredí (zároveň vlastná skúsenosť žiakov). Ako však žiaci poznamenali, vyžaduje správne riadenie výučby a výstupov, aby bolo prínosom.

Vďaka informačným technológiám, ktoré sú súčasťou hodín, majú žiaci prístup k informáciám kedykoľvek a kdekoľvek. Pritom učiteľ napomáha žiakovi rozpoznať vhodné zdroje a vyvarovať sa neovereným.

Ďalšie často skloňované pojmy boli: spolupráca žiakov, skupinová práca, potreby a schopnosti žiakov, praktické činnosti, projektové práce, kritické myslenie, gamifikácia, hravosť ale aj kybernetická bezpečnosť, nástrahy.

Tablety v rukách žiakov slúžili na zbieranie dát a následného vypracovania krátkej prezentácie. V závere „dvojhodinovky“ sa žiaci použitím QR kódu, ktorý si naskenovali tabletmi, dostali do aplikácie Socrative. Ich druhou úlohou tak bolo vypracovať interaktívny dotazník vytvorený k téme a vyhodnotiť si získané vedomosti.

Žiaci úlohy zvládli a navyše boli obohatení množstvom novej slovnej zásoby, cenných myšlienok, precvičili si modálne slovesá a vyskúšali si aj učenie sa navzájom, keďže si pripravili aj „otázky na publikum“.

Mgr. Martina Žáková