Aprílová dobročinná burza oblečenia
Darcami oblečenia, ktorého sa napokon vyzbieralo nevídané množstvo, boli rodičia, deti, zamestnanci a priatelia školy. Za ochotu podporiť svojím darom túto akciu im srdečne ďakujeme.

Oblečenie poskladané a uložené na laviciach čakalo na svojich nových majiteľov v priestoroch školskej telocvične v stredu 24. apríla od 13.00 do 18.00 hodiny a tiež nasledujúci deň od 13.00 do 17.00 hodiny. Za symbolický príspevok si každý mohol vybrať z bohatého sortimentu tričiek, nohavíc, mikín, búnd, topánok, šiat a iných odevov. Burzu navštevovali najčastejšie rodičia so svojimi deťmi, ktorým kúpou moderného oblečenia spravili veľkú radosť. Veľkú radosť však urobili zvieratkám z útulku a Nadácii mesta Topoľčany. Návštevníci burzy pomohli tým najslabším a najzraniteľnejším, ktorí sú odkázaní na pomoc.

Finančný výťažok z predaja oblečenia v celkovej výške 605,- € sa prerozdelil medzi:
- OZ Topoľčianske packy – Karanténna stanica Topoľčany – 305,- €
- Nadáciu mesta Topoľčany – 300,- €

Oblečenie, ktoré po skončení tejto akcie zostalo, bolo ponúknuté ako dar pre bezpeňažný obchod mesta Topoľčany, takzvanú swapovú EKO hand predajňu, sídliacu v podchode autobusovej stanice.

Porovnanie vyzbieranej sumy so sumou vyzbieranou na predchádzajúcej predvianočnej burze ukázalo, že pred Vianocami sme predsa len o čosi štedrejší. O to viac si vážime ľudí dobrej vôle, ktorí si našli čas aj teraz, aby našu burzu navštívili a poslali pomoc ďalej. Poďakovanie patrí tiež všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a realizácii burzy.

Ďakujeme!

S návštevníkmi burzy redaktori nášho školského časopisu 3bečan spravili krátku anketu, ktorú si môžete prečítať v najnovšom aprílovom vydaní časopisu 3bečan.

Tomáš Kováčik