Divadelné predstavenie

Dňa 20.4.2022 sa žiaci 3.B, 3.C, 3.D a 4.C, v sprievode s triednymi pani učiteľkami, zúčastnili divadelného predstavenia Danka a Janka. Z dôvodu rekonštrukcie Starého divadla Karola Spišáka v Nitre sa predstavenie konalo v Kultúrnom dome v Močenku.
Návšteva mestskej knižnice

Žiaci piateho ročníka sa v dňoch 11.4., 12.4. a 22.4. zúčastnili návštevy Tribečskej knižnice v Topoľčanoch, kde si pani knihovníčky pre nich pripravili zaujímavý program.
Aktivity ku Dňu Zeme v 6. D

Tak ako každý človek má svoj sviatok, tak aj naša planéta Zem má svoj sviatok. Deň Zeme sa oslavuje každoročne 22. apríla. Prečo práve v tento deň?
Vybíjaná žiačok

Dňa 21.4.2022 sa konalo základné kolo vo vybíjanej žiačok na našej škole.
O Medovníkovom domčeku

Marec je už roky tradične spájaný s čítaním a knihami. A presne tak to bolo aj v I. C. Prváci stále viac spoznávajú zákutia svojej školy, a práve teraz , v marci, objavili aj priestory školskej knižnice. Po veľkom „WAW“ vyťahovali, listovali a už aj čítali krásne knihy.
Deň Zeme v Tribečskej

Žiaci spolu s učiteľmi si pripomenuli Deň Zeme na vyučovaní, a to rozhovormi a tvorivou činnosťou.
Malý futbal mladších žiakov (základné kolo)

Dňa 12.4.2022 sa v Solčanoch uskutočnilo základné kolo malého futbalu mladších žiakov.
Hviezdoslavov Kubín (okresné kolo)

Okresné kolo 68. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 12. apríla 2022 v Koncertnej sále Mestského úradu Topoľčany. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Balóny bez hraníc – návrat balóna po ôsmych rokoch

Na Tribečskej zavládla 18. septembra 2014 popoludní v ŠKD pohoda. Na školskom ihrisku sa konala súťaž o najdlhší dolet balóna.
Upracme si Topoľčany

Aj tento rok sme podporili výzvu Mesta Topoľčany a zúčastnili sme sa akcie Upracme si Topoľčany. Naši žiaci v sprievode svojich učiteľov dňa 13. apríla 2022 za dodržania hygienických opatrení vyčistili exteriér školy, vyzbierali odpadky na blízkych sídliskách, a pomohli tak zlepšiť a spríjemniť pohľad na ulice nášho mesta. Všetkým zúčastneným ďakujeme.
Topoľčianska školská stolnotenisová liga

Dňa 8. apríla 2022 sa v Stolnotenisovej hale Topoľčany konal 3. ročník prvého kola Topoľčianskej školskej ligy na okresnej úrovni. Cieľom tejto súťaže je, aby sa zapojili základné školy do dlhodobých športových aktivít a ich žiaci sa oboznámili so stolným tenisom, prípadne sa v ňom zdokonaľovali.
Veľká noc v 2.B

To vajíčko maľované, kvietočkami cifrované, tomu vajíčko posielam, koho v srdci nosievam. Pekné veľkonočné sviatky praje trieda II.B
Finančná sloboda

V piatok dňa 8. 4. 2022 si naši deviataci preverili svoje vedomosti z finančnej gramotnosti. Zúčastnili sa prednášky Základy finančnej gramotnosti, ktorú viedli pozvaní odborníci z oblasti finančného poradenstva.
Návšteva galérie - sviatky Veľkej noci

Baranček, bahniatka, kraslice, zajačik sú znaky Veľkej noci a istotne i vám dobre známe.
Skús pokus

Skús pokus! To bola zadaná úloha z chémie pre žiakov 7. ročníka. Každý žiak mal predviesť svoj pokus, a veru sa s touto úlohou popasovali statočne. A tak sme na hodinách videli lávové lampy, vybuchujúce sopky, vajíčko, ktoré stratilo svoju škrupinu, balón, ktorý sa nafúkol sám, tancujúce hrozienka, sloniu pastu a mnohé iné. Myslím si, že pokusy sa všetkým páčili a žiaci si zároveň zdokonalili aj svoje praktické zručnosti a upevnili si svoje nadobudnuté vedomosti. Mgr. Jana Kacinová